تکنولوژی فکر ، اخبار تکنولوژی ، تکنولوژی روز ، تکنولوژی

با تکنولوژی روز زندگی کنید

Player-Unknown-s-Battlegrounds-240908-610x476.jpg

گروه تحقیقاتی سوپردیتا آمار فروش دیجیتالی ماه مارس را منتشر کرد


طبق اطلاعات به دست آمده از گروه تحقیقاتی سوپردیتا به نظر می‌رسد که بازی FIFA 17 صدر جدول فروش دیجیتالی بازی‌های ماه گذشته میلادی را تصاحب کرده است.

گروه تحقیقاتی سوپردیتا آمار فروش دیجیتالی بازی‌های ماه گذشته میلادی را منتشر کرده که بر اساس آن، بازیFIFA 17 شرکت EA که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد، موفق شده است رتبه اول پرفروش‌ترین بازی دیجیتالی کنسولی را از آن خود کند. این در حالی است که بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds، در ماه گذشته بر روی پی‌سی موفق شد ۳۴ میلیون دلار درآمد داشته باشد. جالب است بدانید که این بازی تنها به صورت Early Access قابل تهیه بوده و حتی نسخه نهایی آن نیز منتشر نشده است.

فروش دیجیتالی بازی‌های ماه گذشته، رشد سالانه ۹ درصدی را نشان داده و به ۷٫۷ میلیارد دلار رسیده است. فروش بازی‌های موبایلی نیز ۸% رشد داشته و فروش عناوین رایگان با پرداخت درون برنامه‌ای، رشد فروش ۲۷ درصدی را نشان می‌دهد. البته این رشد فروش بازی‌ها، با توجه به کاهش شیب آماری طرفداران فضای مجازی، کنسول‌ها و غیره خنثی شده است.

سوپردیتا

سوپردیتا اعلام کرد که انتظار می‌رود فروش ۲ بازی Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands (پرفروش‌ترین بازی دیجیتالی ماه آوریل و پرفروش‌ترین بازی سال ۲۰۱۷ تا به این لحظه) و Mass Effect: Andromeda در ماه جاری کاهش پیدا کند. این گروه تحقیقاتی دلیل کاهش فروش دیجیتالی آن‌ها را امتیازهای متوسط کسب شده از طرف منتقدان اعلام کرد.

هرچند شرکت‌های یوبی‌سافت و بایوور در ماه گذشته با کاهش درآمد مواجه شده‌اند، اما شرکت EA ماه بسیار پرسودی را پشت سر گذاشته است. چرا که بازی‌های FIFA 17 و Battlefield 1 صدر جدول فروش دیجیتالی بازی‌های کنسولی را تصاحب کرده‌اند. جالب‌تر آنکه بازی FIFA 17 در ماه مارس موفق شد، ۲ برابر بیشتر از ماه آوریل فروش (دیجیتالی) داشته باشد.

در بخش رایانه‌های شخصی هم بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds با وجود اینکه تنها به صورت Early Access منتشر شده بود، توانست رتبه اول پرفروش‌ترین بازی دیجیتالی را از آن خود کند. این بازی به قدری خوب عمل کرد که وارد لیست ۱۰ بازی‌ پرفروش (هم فروش فیزیکی و هم فروش دیجیتالی) ماه گذشته پی‌سی شد.

این بازی در ماه گذشته بیش از ۳۴ میلیون دلار درآمد داشته است که برای یک عنوان تقریبا گمنام در صنعت بازی‌های ویدیویی واقعا رقم شگفت انگیزی به نظر می‌رسد. در ادامه می‌توانید لیست ۱۰ بازی پرفروش‌ ماه گذشته پلتفرم‌های مختلف را مشاهده کنید:

پی‌سی:

 1. League of Legends
 2. Crossfire
 3. New Westward Journey Online II
 4. Dungeon Fighter Online
 5. World of Warcraft
 6. World of Tanks
 7. PlayerUnknown’s Battlegrounds
 8. World of Warcraft (East)
 9. Overwatch
 10. Counter-Strike: Global Offensive

کنسول‌ها:

 1. FIFA 17
 2. Battlefield 1
 3. Grand Theft Auto V
 4. Call of Duty: Infinite Warfare
 5. Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands
 6. Call of Duty: Black Ops III
 7. Overwatch
 8. Persona 5
 9. Destiny
 10. NBA 2k17

موبایل:

 1. Clash Royale
 2. Monster Strike
 3. Clash of Clans
 4. Game of War: Fire Age
 5. Fantasy Westward Journey
 6. Mobile Strike
 7. Honour of Kings
 8. Pokemon GO
 9. Lineage 2 Revolution
 10. Fate/Grant Order

 

‘ );
w.anetworkParams[ ad.id ] = ad;
d.write( ‘

ad

دسته

تکنولوژی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *