تکنولوژی فکر ، اخبار تکنولوژی ، تکنولوژی روز ، تکنولوژی

با تکنولوژی روز زندگی کنید

ximi1.jpg

بهترین لوازم جانبی پیشنهادی: گلچین بهترین دسته‌های بازی برای رایانه شخصی


در ادامه نگاهی خواهیم داشت به بهترین دسته‎های بازی که می‎توان از آن‌ها برای تجربه بازی‌های جدید در رایانه شخصی خود استفاده کرد و هم‌چنین، قابلیت آن‌ها را به طور خلاصه مرور می‌کنیم. همراه شهر سخت‌افزار باشید.

دسته بازی بی‌سیم شیائومی

قیمت: ۸۹ هزار تومان (خرید از جانبی)

خرید دسته‌های بازی توسط کاربران، معمولاً بدون توجه به قابلیت‌ آن‎ها صورت می‌گیرد و همین موضوع باعث خواهد شد تا پس از خرید دسته بازی برای رایانه‌شخصی خود با مشکل مواجه شوید. خرید دسته‎های گران‌قیمت، لزوماً بهترین انتخاب نیست و هیچ تضمینی برای ارائه تجربه خارق‌العاده از انجام‎ بازی‌های ویدیویی با این دسته‎ها وجود ندارد.

ارزان‎قیمت‌ترین و یکی از بهترین دسته‌های بازی که در این مقاله برای شما انتخاب کرده‌ایم، دسته ‌بازی شیائومی است که در نگاه اول، ظاهر دسته‌های کنسول ایکس‌باکس را برای‌تان تداعی خواهد کرد. برخلاف دسته‌های بازی مرسوم، پد کنترلی با طراحی ناموزن در کنار یکی از استیک‌ها قرار دارد و استیک دیگر در سمت چپ دسته و در کنار دکمه‌های A، B، X و Y قرار دارد.

 طراحی دو دکمه L2 و R2 نیز مانند دسته‌های بازی پلی‌استیشن ۴ سونی، حالت پدالی دارد؛ همین موضوع استفاده از این دکمه‌ها را در بازی‌های مختلف راحت‌تر می‌سازد. لازم به‎ذکر است که با استفاده از تغییر جهت دسته بازی به لطف استفاده از حسگر ژیروسکوب دسته، می‌توانید در بازی‌های رانندگی جهت حرکت ماشین یا … را تغییر دهید.

همین موضوع باعث می‌شود تا در صورتی‌که پیش‌تر از دسته‌های مرسوم استفاده کرده باشید، کار با دسته بازی بی‌سیم شیائومی در روزهای اول برای‌تان دشوار و حتی غیرممکن باشد. هرچند، پس از مدتی طراحان دسته‌های Dualshock سونی را لعن خواهید فرستاد!

روشن شدن دسته با فشردن کلید «Mi» صورت می‌گیرد و طراحی ارگونومیک آن باعث می‌شود تا در دست گرفتن دسته بازی بی‌سیم شیائومی راحت باشد. جنس بدنه نیز نظر مساعد شما را به خود جلب خواهد کرد؛ البته جنس بدنه، از پلاستیک است.

اتصال دسته بازی بی‌سیم شیائومی به رایانه‌شخصی شما با استفاده از بلوتوث صورت می‌گیرد و روشن ماندن آن نیز با استفاده از دو باتری قلمی با سایز AA، امکان‌پذیر خواهد بود. برخلاف دسته DualShock سونی، نیاز به استفاده از هیچ برنامه جانبی برای اتصال دسته به رایانه‌شخصی خود ندارید و عملکرد دسته در حالت کلی قابل قبول است.

دسته ‌بازی لاجیتک F710

قیمت: ۱۶۲ هزار تومان (خرید از جانبی)

اگر به دنبال یک دسته با طراحی نزدیک به دسته DualShock کنسول پلی‌استیشن سونی هستید، دسته بازی لاجیتک F710 یکی از بهترین انتخاب‌هایی است که پیش‌روی خود خواهید داشت. قیمت بالای این دسته به دلیل اتصال بی‌سیم آن است؛ نمونه‌هایی که با استفاده از کابل یواس‌بی به رایانه شما متصل می‎شود، یک چهارم این دسته قیمت دارد.

جنس بدنه دسته‌ بازی لاجیتک F710 عالی نیست اما به هرحال پس از مدتی استفاده، با آن کنار خواهید آمد. مانند سایر دسته‌هایی که در این لیست معرفی شده است، دسته‌

بازی لاجیتک F710 دارای ویبره است و به به‌دست آوردن تجربه‌ای متفاوت از بازی‌های ویدیویی کمک خواهد کرد. در این دسته در مجموع، نزدیک به ۱۰ کلید وجود دارد که با استفاده از برنامه‌های مخصوص، می‌توان کاربرد آن‌ها را تغییر داد.

دسته‌ بازی ایکس‌باکس One

قیمت: ۱۸۹ هزار تومان (خرید از جانبی)

یکی از جذاب‌ترین دسته‌های بازی که در این لیست به شما پیشنهاد می‎شود، دسته بازی ایکس‌باکس One است که با ظاهری جذاب و دوست‌داشتنی، بهترین انتخاب برای کاربرانی است که به دنبال یک دسته مناسب برای انجام بازی‌هایی ویدیویی با استفاده از رایانه‌شخصی خود هستند.

دسته‌ بازی ایکس‌باکس One یکی از سازگارترین دسته‌های بازی است که می‌توانید برای انجام بازی‌های ویدیویی در رایانه‌شخصی خود انتخاب کنید. در صورتی که از یک دانگل مخصوص استفاده کنید، سیستم‌عامل به سرعت دسته بازی ایکس‌باکس وان را تشخیص داده و سپس سایر تنظیمات به صورت خودکار برای داشتن تجربه‌ای متفاوت با این دسته‎ بازی اعمال می‎شود.

تغییرات صورت گرفته در دسته بازی ایکس‌باکس وان در مقایسه با نسل قبل، باعث بهبود ارگونومی آن شده است و در رابطه با تجربه کلی کار با این دسته، شما را به توضیحات مربوط به دست شیائومی ارجاع می‌دهیم. هرچند جنس دسته در مقایسه با دسته شیائومی، بهتر است و از آنجایی‌که توسط مایکروسافت توسعه یافته است؛ سازگاری بالایی با رایانه‎های شخصی ویندوزی دارد.

دسته‌ بازی ایکس‌باکس وان از یک باتری داخلی استفاده می‌کند و در صورت نیاز به شارژ آن، می‌توانید این دسته را به رایانه شخصی خود متصل کنید. در صورت نیاز می‌توانید با خرید کاور، دسته بازی ایکس‎باکس وان مایکروسافت را شخصی‎سازی کنید. این دسته مانند کنترلر شیائومی، از ویبره استفاده می‌کند و در صورت عدم استفاده از دسته برای یک مدت کوتاه، دسته به حالت جدیدی برای کاهش مصرف شارژ باتری وارد خواهد شد.

دسته‎بازی DualShock 4 سونی

قیمت: ۲۰۹ هزار تومان (خرید از جانبی)

آخرین گزینه‌ای که در این لیست به شما معرفی خواهیم کرد و ارزش خرید بالایی دارد، دسته DualShock 4 سونی است که به همراه کنسول پلی‌استیشن ۴ معرفی شده. ارگونومی دسته به لطف تغییرات صورت گرفته در مقایسه با دسته پلی‌استیشن ۳ به طور قابل‌توجهی بهبود یافته است؛ هم‎‌چنین جوی‌استیک در این دسته‌ها با طراحی متوازن در کنار یک‌دیگر قرار گرفته‌اند. اینکه این طراحی را انتخاب کنید یا طراحی دسته کنسول ایکس‎باکس وان را مناسب‌تر بدانید، شخصی است اما از نظر شخصی، کار با دسته‌های ایکس‌باکس را به خصوص به دلیل عدم طراحی متوازن استیک‌ها راحت‎تر می‌دانم.

دسته ‎بازی DualShock 4 سونی برخلاف دسته ایکس‌باکس، از چهار کلید مربع، دایره، ضربدر و مثلث استفاده می‎کند و همین موضوع باعث خواهد شد تا در حین انجام بازی‌ها در رایانه‌های شخصی با مشکل مواجه شوید؛ به دلیل آنکه منوی بازی‌ها براساس دسته ایکس‌باکس توسعه می‌یابد و با اتصال دسته پلی‌استیشن ۴ به رایانه شخصی خود نیز، این طرح برای آن انتخاب می‌شود. به همین جهت در پیش‌برد بازی با استفاده از کلیدهای راهنما که در بازی به آن‌ها اشاره می‎شود؛ به مشکل خواهید خورد.

دسته ‎بازی DualShock 4 سونی در دو حالت با سیم و بدون سیم قابل استفاده است و برخلاف دسته ایکس‎باکس، از اسپیکر نیز استفاده می‌کند. هم‌چنین، امکان اتصال یک هدفون نیز به دسته وجود دارد؛ هرچند با اتصال دسته‎بازی DualShock 4 سونی به رایانه شخصی، هیچ‎یک از این دو قابلیت کاربرد نخواهد داشت و تنها نشانگر LED در بالای دسته، روشن خواهد شد که می‎توانید با نرم‌افزارهای مختلف، نور آن‌را شخصی‌سازی کنید.

از نظر ابعاد دسته نیز، احتمالاً دسته ‎بازی DualShock 4 سونی در مقایسه با دسته ایکس‌باکس وان، بیشتر نظر مساعد شما را به خود جلب خواهد کرد. هرچند در طول مدتی که از دسته پلی‌استیشن ۴ استفاده کردیم، دست کاربر پس از مدتی خسته می‌شود؛ این موضوع برای دسته ایکس‌باکس وان صادق نبود و پس از یک مدت هم‎چنان مایل هستید که به انجام بازی ادامه دهید.


کیس و پاور گرین


جی اسکیل با گارانتی آواژنگ

مطالب مرتبط :

به اشتراک بگذارید

چسبانده شده ها

محبوب ها


دسته

تکنولوژی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *