تکنولوژی فکر ، اخبار تکنولوژی ، تکنولوژی روز ، تکنولوژی

با تکنولوژی روز زندگی کنید

ps3s.jpg

تولید کنسول پلی‌استیشن ۳ متوقف شد؛ شاهکار سونی را فراموش کنید!


با توجه به عرضه کنسول پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۴ پرو و گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر عرضه پلی‌استیشن ۵ در سال ۲۰۱۸، دیگر لزومی به تولید پلی‌استیشن ۳ وجود ندارد و همین موضوع باعث شده است تا تولید این کنسول بازی نسل هفتمی، به طور رسمی متوقف شود. همراه شهر سخت‌افزار باشید.

کنسول پلی‌استیشن ۳ در نوامبر ۲۰۰۶ به طور رسمی معرفی شد و در مقایسه با نسل قبل، به مشخصات سخت‎افزاری قدرت‌مندتری مجهز شده بود. شرکت سونی در هنگام رونمایی از کنسول بازی جدید خود، اعلام کرده بود که از پلی‌استیشن ۳ حداقل به مدت ۱۰ سال پشتیبانی خواهد کرد و از آنجایی‌که هم‌اکنون در سال ۲۰۱۷ هستیم، باید گفت که این سازنده به وعده خود پای‌بند بوده است.

شرکت سونی موفق شده است تا نزدیک به ۸۰ میلیون واحد از کنسول نسل هفتمی را به فروش برساند؛ تنها ۱۰ میلیون بیشتر از کنسول جدید سونی یعنی پلی‌استیشن ۴ و چندان بعید نیست که تا پیش از عرضه کنسول بعدی سونی، رکورد فروش این کنسول توسط پلی‌استیشن ۴ شکسته شود.

براساس اطلاعات ارائه شده، تولید مدل ۵۰۰ گیگابایتی کنسول پلی‌استیشن ۳ سونی هم‌اکنون متوقف شده است. با توجه به اینکه این مدل، تنها نسخه باقی‌مانده از کنسول بازی نسل هفتمی سونی در خط تولید این شرکت بود؛ اکنون باید گفت که برای همیشه، پلی‌استیشن ۳ را به فراموشی بسپارید!

 علی‌رغم گذشت زمان قابل‌توجه از عرضه کنسول پلی‌استیشن ۳، بازی‌های جدیدی برای این کنسول در سال گذشته منتشر شد و البته به‌نظر می‌رسد که الکترونیک آرتز تصمیمی برای انتشار بازی «فیفا ۱۸» برای کنسول نسل هفتمی سونی ندارد! به همین جهت، امسال شاهد عرضه بازی جدیدی برای کنسول نسل هفتمی شرکت سونی نخواهیم بود. 


کیس و پاور گرین


جی اسکیل با گارانتی آواژنگ

مطالب مرتبط :

به اشتراک بگذارید

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بدون عضویت در سایت

  • هیچ نظری یافت نشد

چسبانده شده ها

محبوب ها


دسته

تکنولوژی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *