تکنولوژی فکر ، اخبار تکنولوژی ، تکنولوژی روز ، تکنولوژی

با تکنولوژی روز زندگی کنید

Rime-6-ds1-670x377-constrain-610x343.jpg

ممکن است بازی Rime بدون قفل DRM منتشر شود


استودیوی سازنده بازی Rime اعلام کرد که اگر بازیکنان موفق شوند قفل DRM موجود در این عنوان را بشکنند، این قفل را از روی بازی برخواهند داشت.

همانطور که اطلاع دارید، بازی Rime هفته گذشته به همراه قفل DRM منتشر شد. اکنون سازنده این عنوان معمایی اعلام کرده است که اگر کسی بتواند قفل  DRM این بازی را بشکند، آن‌ها این قفل را از روی بازی برخواهند داشت و نسخه بدون قفل آن را منتشر می‌کنند.

این چالش عجیب، امروز در صفحه استیم بازی Rime منتشر شد. جالب است بدانید که استودیوی «تکیلا ورکس» (Tequila Works) در رابطه با انتشار بازی Rime به همراه این قفل بارها با اعضای خود بحث کرده بود و سرانجام تصمیم گرفت تا برای خدشهدار نشدن تجربه بازیکنان، این قفل را بر روی بازی خود قرار دهد.

بازی Rime

مدیر بازاریابی استودیوی تکیلا ورکس در رابطه با این موضوع اعلام کرد:

بازی Rime یک تجربه بسیار شخصی هم از لحاظ بصری و هم از لحاظ صوتی است. زمانی که هکرها به یک بازی نفوذ کنند، باعث به وجود امدن مشکلاتی برای آن عنوان می‌شوند که به تجربه بازیکنان لطمه وارد می‌کند. ما قصد نداریم تا این مورد برای بازی و طرفداران ما پیش آید.

ما متعهد هستیم تا از بازی‌های خود محافظت کنیم، اما باید درک کرد که هیچ چیزی نفوذ ناپذیر نیست. درنتیجه، اگر شخصی بتواند قفل DRM بازی Rime را بشکند و به آن نفوذ پیدا کند، ما نسخه بدون قفل آن را منتشر خواهیم کرد.

همانطور که استودیوی تکیلا ورکس نیز اشاره کرد، قفل DRM غیر قابل نفوذ نیست، اما نفوذ به آن کار بسیار دشواری است. خود سازنده آن نیز اعتراف می‌کند که راه‌هایی برای نفوذ به سیستم امنیتی این قفل وجود دارد. البته این مسیرها به قدری سخت و دشوار هستند که سازندگان امیدوارند، هکرها با مشکل مواجه شده و در نهایت ناامید شوند و از نفوذ کردن به آن صرف نظر کنند.

از دیگر بازی‌هایی که به همراه این قفل منتشر شده‌اند، می‌توان به Mass Effect: Andromeda اشاره کرد که البته پس از انتشار، به روزرسانی‌هایی برای ارتقای امنیت خود در برابر هکرهای چینی دریافت کرد.

‘ );
w.anetworkParams[ ad.id ] = ad;
d.write( ‘

ad

دسته

تکنولوژی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *