تکنولوژی فکر ، اخبار تکنولوژی ، تکنولوژی روز ، تکنولوژی

با تکنولوژی روز زندگی کنید

LG-Innotek-Paju.jpg

ال جی و سرمایه گذاری ۳٫۵ میلیارد دلاری برای افزایش تولید نمایشگرهای OLED


بازار نمایشگرهای اولد (OLED) هر روز پر رونق تر از قبل می شود، به همین دلیل ال جی قصد دارد مبلغ هنگفت ۴ تریلیون وون معادل ۳٫۵ میلیارد دلار را برای احداث کارخانه جدیدی به نام P10 سرمایه گذاری کند تا حجم تولید پنل های OLED خود را افزایش دهد.

خبرگزاری کره ای The Investor با اشاره به این خبر، می گوید کارخانه مورد بحث که در شهر پاجو در ایالت گیونگی-دو احداث می شود، از سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ تولید خود را آغاز خواهد کرد، ضمن اینکه تولید پنل های OLED در دو کارخانه کنونی آنها یعنی E5 و E6 نیز افزایش خواهد یافت.

مجتمع تولیدی ال جی در شهر پاجو

سامسونگ ۹۵ درصد بازار نمایشگرهای اولد جهان را در اختیار دارد

با این حساب انتظار می رود حجم تولید نمایشگرهای اولد ال جی تا سال ۲۰۱۹ به ۱۲۰ هزار قطعه در ماه برسد. البته حتی با تحقق این هدف، باز هم ال جی فاصله زیادی با رقیب هموطنش یعنی سامسونگ دارد که همین حالا هم دو برابر این رقم را در ماه تولید می نماید. بی دلیل نیست که غول تکنولوژی کره جنوبی بزرگ ترین بازیگر این حوزه محسوب شده و بیش از ۹۵ درصد سهم بازار نمایشگرهای OLED را در اختیار دارد.

گفتنیست جایگاه برتر سامسونگ در این بازار طی چند سال آتی از سوی شرکت های متعددی تهدید خواهد شد که «ال جی دیسپلی» یکی از جدی ترین آنها به شمار می رود. گزارشات حکایت از آن دارند که اپل با ال جی وارد گفتگو شده تا پنل های OLED مورد نیاز آیفون های بعدی این کمپانی را تأمین نماید، ضمن اینکه خبرهایی از سرمایه گذاری گوگل در این حوزه نیز به گوش می رسد.

دسته

تکنولوژی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *