تکنولوژی فکر ، اخبار تکنولوژی ، تکنولوژی روز ، تکنولوژی

با تکنولوژی روز زندگی کنید

سرمایه گذاری اینتل برای پشتیبانی از فناوری eSIM در محصولات مبتنی بر ویندوز


مایکروسافت سال گذشته برنامه های خود برای توسعه و بهبود اتصالات مخابراتی در دستگاه های مجهز به ویندوز ۱۰ را اعلام کرده بود. حال اهالی ردموند امروز در جریان نمایشگاه کامپیوتکس، اطلاعات تازه ای را در این مورد منتشر کرده و نام برخی شرکای تجاری را هم عنوان کرده است.

گفتنی است مایکروسافت پیشتر اذعان داشته بود که قصد دارد پشتیبانی از سیم کارت های الکترونیکی یا به عبارتی eSIM را به ویندوز بیفزاید و از این رو شرکای تجاری اش خواهند توانست تا دستگاه های «همیشه متصل» را بدون محدودیت های طراحی تولید کنند.

اینتل در حال همکاری نزدیک با مایکروسافت برای پشتیبانی از فناوری eSIM است

در همین رابطه غول نرم افزاری در نطق اصلی خود نام کمپانی های ایسوس، اچ پی، هوآوی، لنوو، وایو و شیائومی را به عنوان شرکای تجاری اش برای تولید کامپیوترهای مجهز به فناوری eSIM را عنوان نموده است.

باید گفت محصولات کوالکام هم اکنون با تکنولوژی eSIM سازگار هستند، اما اینتل هم برای آنکه کماکان بتواند در میدان رقابت حضور داشته باشد، اخیراً اذعان داشته که در حال سرمایه گذاری روی فناوری های LTE و eSIM است. از همین رو شرکت مذکور با مایکروسافت همکاری نزدیکی داشته تا بتواند در پلتفرم «همیشه متصل» با استفاده از مودم های XMM ۷۲۶۰ و XMM ۷۲۶۰ و از طریق اپراتورهای مختلف حضور پیدا کند.

دسته

تکنولوژی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *