تکنولوژی فکر ، اخبار تکنولوژی ، تکنولوژی روز ، تکنولوژی

با تکنولوژی روز زندگی کنید

۳۲۳۸۹۱۸-screenshot2017-05-30at9.21.17am.png

شرکت سونی ارسال پلی استیشن ۳ به ژاپن را متوقف کرد


شرکت سونی اعلام کرد، اکنون که پلی استیشن ۳ موفق شده است بیش از ۸۰ میلیون دستگاه در سرتاسر جهان فروش داشته باشد، محموله دیگر از آن را برای کشور ژاپن ارسال نخواهد کرد. شرکت سونی این خبر را در وبسایت ژاپنی پلی استیشن منتشر کرد. نسخه ۵۰۰ گیگابایتی این کنسول نسل هفتمی که آخرین نسخه باقی مانده از آن نیز بود، از این به بعد به فروشگاه‌های کشور ژاپن ارسال نخواهد شد.

لازم به ذکر بوده که این کنسول در نوامبر سال ۲۰۰۶ به صورت همزمان در کشورهای آمریکا، اروپا و ژاپن عرضه شد. البته ارسال این کنسول به فروشگاه‌های غربی همچنان ادامه دارد و سونی در رابطه با این موضوع سخنی به میان نیاورده است.

در سال ۲۰۱۴، آقای «اسکات رود» (Scott Rohde)، مدیر خط تولید شعبه آمریکای برند پلی استیشن، اعلام کرد که حتی پس از عرضه پلی استیشن ۴، مردم همچنان مشتاق هستند تا پلی استیشن ۳ را خریداری کنند. او در ادامه صحبت‌هایش گفت تا زمانی که فروش این کنسول کهنه کار در سطح بالایی باشد، شرکت سونی از آن پشتیبانی به عمل خواهد آورد.

پلی استیشن 3

او اشاره کرد که کنسول خاطره انگیز پلی استیشن ۲ نیز مدت‌ها پس از عرضه پلی استیشن ۳ فروش بسیار بالایی داشته است. باید توجه داشته باشید که وجود این کنسول نسل هفتمی در این بازه‌ای که نسل هشتم به اوج خودش رسیده است، برای سونی تنها ضرر و محدودیت ایجاد می‌کند، بنابراین، شکی وجود ندارد که ارسال آن به فروشگاه‌های غربی نیز در آینده‌ای نزدیک متوقف خواهد شد.

در پایان ماه آوریل امسال شرکت سونی اعلام کرد که بیش از ۶۰ میلیون کنسول پلی استیشن ۴ به فروشگاه‌های سرتاسر جهان ارسال شده و این شرکت ژاپنی پیش‌بینی کرد که ۱۸ میلیون دستگاه دیگر نیز تا پایان سال مالی جاری به فروشگاه‌ها ارسال خواهد شد که البته این مقدار نسبت به سال‌های گذشته (۲۰ میلیون) کاهش داشته است. شایعه‌های زیادی شنیده می‌شوند مبنی بر اینکه شرکت سونی در حال آماده سازی یک کنسول نسل بعدی برای عرضه در سال ۲۰۱۸ است.

اگر این شایعه‌ها واقعیت داشته باشند، بدون شک در کنفرانس سونی که در E3 امسال برگزار می‌شود، اطلاعات جامعی از آن را خواهیم شنید.

‘ );
w.anetworkParams[ ad.id ] = ad;
d.write( ‘

ad

دسته

تکنولوژی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *