تکنولوژی فکر ، اخبار تکنولوژی ، تکنولوژی روز ، تکنولوژی

با تکنولوژی روز زندگی کنید

telegram.png

یک نفر برای لغو ساخت بازی Far Cry 5 امضا جمع می‌کند!


هفته گذشته تریلر رسمی معرفی بازی Far Cry 5 منتشر شد و شایعاتی در مورد ضد دین بودن آن که شکایت برخی طرفداران و بازیکنان را برانگیخت. با توجه به رونمایی انجام شده، Far Cry 5 قرار است در یکی از شهرهای آمریکا به وقوع بپیوندد که در آن یک فرقه مذهبی تندگرا توسط گروهی از اهالی به چالش کشیده می‌شوند.

این گروه تندگرا که با نام Eden Gate (دروازه بهشت) شناخته می‌شوند به دنبال آن هستند که رستگاری را برای همه به ارمغان آورند. به علاوه محیط بازی، شخصیت‌های آن هم در ویدیوهای جدا و به صورت اختصاصی معرفی شدند. Pastor Jerome (پستر جرومی) کشیشی است که پیروانش او را برای پیوستن به این فرقه تندگرا ترک می‌کنند. Mary May (مری می) هم یک متصدی بار در این شهر کوچک است و Nick Rye (نیک رای) به عنوان یک خلبان نقش موثری در بازی خواهد داشت.

بااینکه این جزییات تا حدودی معصوم به نظر می‌رسند، یک نفر که ادعا می‌کند «صدای گیمرهای آمریکایی» است با ایجاد یک شکایت در حال جمع کردن امضا برای لغو ساخت Far Cry 5 است! ایجادکننده این شکایت که در فضای مجازی با نام Gamers United شناخته می‌شود، توضیح مبهمی در مورد این کار نوشت و هنوز نمی‌دانیم که هدف او جدی بوده یا صرفاً از سر استهزا این کار را کرده است.

این توضیح مختصری از شکایت است:

دیگر کافیست، یوبی‌سافت! ما به اندازه کافی مخاطب سخنرانی‌های چندفرهنگی و بازی‌های موعظه‌آمیزت که برای مفسدان و نژادپرست‌ها تولید شدند بوده‌ایم. این‌ها را بخاطر طراحی گیم‌پلی (جذاب) و نوآوری‌هایشان تحمل کرده‌ایم. اما دیگر کافیست! Far Cry 5 توهینی به جامعه طرفدارانت هست، آن هم آمریکایی‌ها که بیشتر مشتریانت را تشکیل می‌دهند، و وقتش رسیده که با این حقیقت روبه‌رو شوی. یا بازی را عوض کنید یا ساخت آن را به طور کل لغو کنید.

وقتش رسیده که خط قرمزها را مشخص کنیم. ما، گیمرهای آمریکایی که بیشتر مشتریان این شرکت را تشکیل می‌دهیم، خواستار آن هستیم که بازی را کنسل کنند یا تا جایی آن را تغییر دهند که دیگر برایمان توهین‌آمیز نباشد. در دوران این چنینی باید درک کنی (خطاب به یوبی‌سافت)‌ که تبعات اینکار – اگر به انتقادهای بی‌هدفت ادامه دهی – خشونت‌آمیز خواهد بود.

این شکایت از یوبی‌سافت می‌خواهد که شخصیت‌های منفی بازی را به چیزی «واقع‌گرایانه‌»تر از آمریکایی‌های سفیدپوستِ مسیحی تبدیل کند و به دیگر سیستم‌های عقیدتی بپردازد. همچنین پیشنهاد شده است که داستان بازی عوض شود تا مثلا با یک حکومت دیکتاتوری رو‌به‌رو باشیم و یا حتی بازی در محیطی خارج از ایالات متحده روایت شود.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا این افراد نسبت به شکایت خود جدی هستند یا این به سادگی یک شوخی بی‌مورد و نه چندان جالب است؟

‘ );
w.anetworkParams[ ad.id ] = ad;
d.write( ‘

ad

دسته

تکنولوژی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *