تکنولوژی فکر ، اخبار تکنولوژی ، تکنولوژی روز ، تکنولوژی

با تکنولوژی روز زندگی کنید

۰۱-۷-۶۹۶x418.jpg

مریم میرزا خانی نابغه ایرانی ریاضی درگذشت

درگذشت نابغه ریاضی مریم میرزا خانی

مریم میرزا خانی نابغه ایرانی ریاضی درگذشت: مریم میرزا خانی ، از جمله اولین بانوانی بود که توانست در علم ریاضی نشان فیلدز را دریافت نماید او نابغه ایرانی ریاضی و استاد دانشگاه استنفورد می باشد که مدت ها با بیماری سرطان مبارزه کرد و در نهایت امروز صبح برای همیشه از جهان رفت .

میرزاخانی اولین برنده خانم مدل طلای المپیاد ریاضی ایران بود علاوه بر آن او توانسته بود افتخارات زیادی را بدست بیاورد که می توان به  آکادمی ملی علوم سال ۲۰۱۶ ، جایزه تحقیقاتی Clay سال ۲۰۱۴، مدال فیلدز سال ۲۰۱۴ ، سخنران کنگره بین المللی ریاضیات سال ۲۰۱۴ ، فلوشیپ دانشگاه هاروارد در سال ۲۰۱۳ ، برگزیده جامعه فیلسوفان آمریکا در سال ۲۰۱۵ ، یکی از ده شخصیت مهم نشریه نیچر در سال ۲۰۱۴ اشاره کرد .

نابغه ریاضیبا منتشر شدن خبر درگذشت این نابغه ریاضی ، تعداد زیادی از کاربران واکنش نشان دادند و برای همدردی نمودن با خانواده وی در شبکه های مختلف اجتماعی پیام های تسلیت منتشر نمودند . امروز خبر درگذشت مریم میرزا خانی به عنوان داغ ترین موضوع  در شبکه اجتماعی توئیتر بود .

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.


دسته

تکنولوژی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *