تکنولوژی فکر ، اخبار تکنولوژی ، تکنولوژی روز ، تکنولوژی

با تکنولوژی روز زندگی کنید

۱۴۲۶۳۵٫۳۳۸۱۳۱۶a-71c5-4a7d-bc67-55970cce51fa.jpg

گیم شات: پیش‌‌بینی‌های فصل هفتم Game of Thrones؛ مقدمه‌ای بر پایان فانتزی‌نامه وستروس


دنریس تارگرین با چندین ارتش تحت فرمانش و سه اژدها به سواحل وستروس نزدیک می‌شود، جان اسنو به عنوان پادشاه شمال انتخاب شده و سرسی ملکه و جانشین فرزندش تامن بر هفت قلمروی وستروس شده است. وایت واکرها و آدرها به دیوار نزدیک می‌شوند، آریا به سرزمین مادری‌اش بازگشته و برن استارک از چیزهایی با خبر است که شرایط را برای همیشه تغییر می‌دهد. در حالی که سه خاندان قدیمی لنیستر، استارک و تارگرین در نبردی خونین درگیر می‌شوند، زمستان از راه رسیده است و به همراه آن خطر نابودی همه را تهدید می‌کند و روز به روز به فصل‌های پایانی دنیای نغمه یخ و آتش و سریال Game of Thrones نزدیک می‌شویم.

  • قسمت اول: Dragonstone (دراگون‌استون) – جان شمال را برای دفاع [در برابر وایت واکرها] آماده می‌کند. سرسی در تلاش برای بالا بردن قدرتش است. دنریس به خانه‌اش بازمی‌گردد.
  • قسمت دوم: Stormborn (زاده طوفان) – فردی غیرمنتظره به ملاقات دنریس می‌آید. جان با یک شورش روبه‌ رو می‌شود. تیریون برای فتح وستروس نقشه می‌کشد.
  • قسمت سوم: The Queen’s Justice (عدالت ملکه) – دنریس دادگاه برگزار می‌کند. سرسی یک هدیه را بازمی‌گرداند. جیمی از اشتباهاتش درس می‌گیرد.

چیزی که در بالا مشاهده می‌کنید نام سه قسمت اول فصل هفتم سریال و البته خلاصه‌ای از داستان آن‌هاست که چندی قبل اعلام شد. هم‌اکنون تئوری‌های بسیاری بر سر داستان GOT وجود دارد و طرفداران و فندوم عظیم این مجموعه لحظه‌ای فضای مجازی را در آرامش رها نمی‌کنند. در ادامه با پیش‌بینی‌های گیم‌شات از اتفاقات فصل هفتم همراه شوید.

قسمت اول: بازگشت به خانه – «Dragonstone»

در پایان فصل ششم دیدیم که بزرگان خاندان‌های شمال وستروس جان اسنو را به عنوان پادشاه شمال بعد از برادرش راب استارک انتخاب کردند (صحنه‌ای که با موسیقی فصل سوم باری دیگر خاطره گرگ جوان را زنده کرد و اشک را در چشمان ما جاری!) و می‌دانیم که تنها به یک دلیل جان اسنو این لقب و قدرت را پذیرفته‌است؛ آن هم این است که خاندان‌های وستروس را برای نبرد با وایت‌واکرها و آدرها آماده کند. از طرفی سرسی هم می‌داند که با قوای بسیار عظیمی روبه‌رو است؛ دنریس با ارتشی بی‌شمار از آنسالیدها و دوتراکی‌ها و البته متحدان جدیدش یعنی ارتش تایرل‌ها و مارتل‌ها و ناوگان گریجوی‌ها و سه اژدهای غول پیکر به سواحل وستروس نزدیک می‌شود و حال سرسی نیز برای مقابله با این نیرو باید متحدان جدیدی پیدا کند تا معادله نبرد پیش‌رو کمی متعادل‌تر شود. اولین فردی که به ذهنتان می‌آید، یورون گریجوی است در ابتدا قصد داشت با دنریس متحد شود. اما حال که این مسئله غیرممکن شده است، یورون مسلما به سمت ملکه سرسی از خاندان لنیستر خواهد رفت. از آنچه که در خلاصه داستان آمده است می‌توان دریافت که دنریس هم پای خود را برروی خاک وستروس می‌گذارد و خانه اجدادی‌اش یعنی استحکامات Dragonstone را پس می‌گیرد و می‌توان انتظار داشت که صحنه‌های کوتاهی از دیگر فرزندان استارک یعنی برن و آریا ببینیم.

قسمت دوم: ملکه بر حق وستروس – «Stormborn»

قسمت دوم فصل هفتم تمرکز بسیار زیادی برروی شخصیت دنریس خواهد داشت. حتی نام اپیزود (زاده طوفان) هم یکی از القابیست که این تارگرین با آن شناخته می‌شود. می‌دانیم که ملاقات دنریس و جان امری اجتناب‌ناپذیر است. و اینکه دنریس ناگهان با این نیروی عظیم در وستروس حاضر می‌شود باید از خدای جان اسنو باشد که در‌ به‌ در به دنبال جمع کردن خاندان‌های وستروس برای نبرد با واکرهاست. پس می‌توان انتظار داشت که جان اسنو برای ملاقات با دنریس تارگرین به دراگون‌استون سفر کند. از طرفی به نظر می‌رسد که خود جان هم در جمع نیروهای تحت فرمانش با سرپیچی و سرکشی روبه‌ رو است. یکی از احتمالات این است که رابطه جان و سانسا با تلاش‌های مضاعف لیتل‌فینگر خراب شود و این خواهر و برادر (حداقل خودشان فکر می‌کنند که خواهر و برادر هستند!) روبه‌ روی یکدیگر قرار گیرند. از طرفی حال که تیریون به وستروس بازگشته‌ و وضعیت این قلمروی ویران را می‌بیند، نمی‌توان بیکار بنشیند و برای خودش نقشه‌هایی خواهد کشید و اینکه او در کنار دنریس تارگرین قرار گرفته برادرش جیمی و خواهرش سرسی را بیش از پیش خشمگین می‌کند. در این قسمت انتظار داریم شاهد بازگشت بعضی شخصیت‌ها چون جوراه مورمونت و جندری (که چند فصل است که در حال پارو زدن است) باشیم.

قسمت سوم: انتقام و عدالتی خودپسند – «The Queen’s Justice»

از خلاصه داستان این قسمت می‌توان برداشت کرد که دنریس یکی از دشمنانش را دستگیر می‌کند و حال قرار است دادگاهی برای آن‌ها تشکیل دهد. سرسی هم به جدیت وارد این نبرد شده و قصد تسلیم شدن ندارد. به نظر می‌رسد که ملکه بر روی تخت آهنی قرار است ضربه‌ای محکم به دشمنان خود بزند. از طرفی اپیزود تمرکز قابل‌توجه‌ای بر روی شخصیت جیمی و تکامل ایدئولوژیکی او خواهد داشت. در ابتدای این سریال جیمی را به عنوان یک شخصیت منفی و منفور می‌دیدیم که با مرور زمان به یکی از محبوب‌ترین‌ها تبدیل شد. او از گذشته درس گرفته است که نمی‌تواند به خواهر و معشوقه‌ خود اطمینان کند. آیا بالاخره تئوری طرفداران در چند فصل گذشته به حقیقت می‌پیوندد و جیمی به سرسی خیانت می‌کند؟ اگر جیمی به سرسی خیانت کند، آیا می‌تواند مانند برادرش تیریون خانواده‌ و خاندانش را هم کنار بزند و لنیسترها را برای همیشه محکوم به فنا کند؟ این قضیه محتمل نخواهد بود؛ با توجه به اینکه در تریلرها دیدیم جیمی لنیستر با سپاهیان لنیستر را در نبردهای پیش‌رو رهبری می‌کند. از طرفی می‌توان مطمئن بود که The Queen’s Justice یک نام دوبُعدی است و به هر دو ملکه مدعی وستروس یعنی دنریس و سرسی اشاره دارد.

قسمت چهارم: معرفی نشده – آرامش قبل از طوفان

پیش‌بینی می‌کنیم که برای قسمت چهارم از فصل یکی مانده به آخر، Game of Thrones کمی از سرعت خود بکاهد و به بعضی خط‌های داستانی که در سال‌های اخیر به آن‌ها توجه نکرده است بپردازد. می‌دانیم که در این فصل بسیاری از شخصیت‌ها که تاکنون داستانشان در محلی کاملا متفاوت دنبال شده قرار است به یکدیگر برسند و برای اولین بار ملاقات کنند. حتی بسیاری از شخصیت‌ها برای باری دیگر همدیگر را خواهند دید. مثلا تیریون باری دیگر بعد از ۶ فصل با جان اسنو ملاقات خواهد کرد. مسلما سه قسمت پایانی به هیچ‌کدام از ما طرفداران از لحاظ حجم داستانی رحم نخواهد کرد پس قسمت چهارم که بین سه قسمت اول و سه قسمت آخر قرار می‌گیرد فرصتی مناسب است که بازی تاج و تخت به شخصیت‌پردازی کرکترها توجه کند و هدف هرکدام ازآن‌ها را در داستان به تکاملی که به آن نیاز دارند برساند. مسلماً ۶۰ دقیقه وقت مناسبی برای پرداختن به این موضوع خواهد بود.

قسمت پنجم: معرفی نشده – نبرد ملکه‌ها

مطمئن هستیم که Game of Thrones در دو قسمت پایانی به وایت واکرها و تهاجم آن‌ها به وستروس خواهد پرداخت. همان‌طور که جان اسنو هم بارها گفته است، نبرد واقعی جنگ میان پادشاه‌ها و ملکه‌ها نیست، بلکه چیزیست که در شمال در حال اتفاق افتادن است. احتمال می‌دهیم که قسمت پنجم هم دقیقا چیزی باشد که در فصل ششم و «نبرد حرامزاده‌ها» دیدیم، با این تفاوت که این بار نبرد بین دو ملکه خواهد بود، آن هم برای حکومت بر وستروس و نشستن برروی تخت آهنی (و یا حفظ کردن آن!) و همچنین شاید سرنوشت بسیاری از شخصیت‌های درگیر میان نبرد تارگرین‌ها و لنیسترها مشخص شود. از جمله این شخصیت‌ها می‌توان به جیمی لنیستر اشاره کرد که حضور او از این مرحله به بعد در داستان عبث خواهد بود. (مگر اینکه سازندگان بخواهند به طرفداران این شخصیت رحم کنند و صرفاً یک بار هم که شده برای آزارندادن طرفداران او را زنده نگه دارند. یکی از چیزهایی که در تریلرها دیدیم این بود که جیمی سوار بر اسب خود با زره بر تن و نیزه بر دست به سیم آخر می‌زند و از میان آتش دو ارتش به طرف دشمن حرکت می‌کند. آیا این پایانی برای شخصیت او خواهد بود؟)

قسمت ششم: معرفی نشده – زمستانِ غالب

نسبت به دو قسمت پایانی فصل هفتم نگران هستیم. می‌دانیم که جان اسنو مصمم به نبرد با وایت‌واکرها است و در این راه از فدا کردن هیچ چیز نمی‌گذرد. همچنین با توجه به تریلرها می‌توان گفت که نبردی دیگر با این موجودات در آن طرف دیوار رخ خواهد داد. ما در تریلرها جان اسنو را برروی تپه‌ای دیدیم، آن هم در حالی که محاصره شده بود. همچنین با توجه به تصاویر منتشر شده می‌توان گفت که بریک دنداریون و سندور کلیگین (سگ شکاری) نیز دوشادوش او با آدرها روبه‌رو می‌شوند. چند احتمال در اینجا وجود دارد. یا جان اسنو واقعا در نبرد خود با واکرها شکست خورده و محاصره شده است و یا می‌توان انتظار داشت که این یک تله باشد و جان خود را به سادگی طعمه کرده است تا واکرها را به سمت خاصی بکشاند. از طرفی اگر گزینه اول اتفاق بیفتد، می‌توان امید داشت که دنریس برای نجات آن‌ها از راه برسد. در نهایت مطمئنا جان اسنو در این قسمت با واکرها درگیر خواهد شد و انتظار داریم که پایان این قسمت یک کلیف‌هنگر بسیار بزرگ باشد که وضعیت شخصیت‌ها را نامعلوم رها می‌کند و طرفداران مجبور می‌شوند تا هفته بعد برای آخرین قسمت منتظر بمانند.

قسمت هفتم: معرفی نشده – جایی که همه مسیرها به آن ختم می‌شود

همانطور که می‌دانید فصل هشتم سریال Game of Thrones به احتمال زیاد سال بعد پخش نخواهد شد و بخاطر حجم کار تولید پخش آن به ۲۰۱۹ موکول می‌شود. از طرفی می‌دانیم که فصل هشتم قرار است تنها ۶ قسمت داشته باشد و یک بار و برای همیشه به فانتزی‌نامه دنیای وستروس در صنعت تلویزیون پایان دهد. سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که سازندگان و نویسندگان فصل هفتم را چگونه به پایان می‌رساند که مقدمات برای ورود به طوفانی‌ترین رویداد تلویزیون در سال ۲۰۱۹ آماده شود؟ در سال‌های اخیر دیده‌ایم که Game of Thrones با یک قسمت شاهکار یکی مانده به آخری به پایان هر فصل خود نزدیک شود و در قسمت پایانی به خط‌های داستانی باقی‌مانده نظم دهد و مسیر را برای ادامه دادن شخصیت‌های درون این دنیا هموار سازد. آیا فصل هفت هم چنین نقشی خواهد داشت؟ و یا می‌توانیم منتظر یک نبرد عظیم دیگر باشیم؟ پیش‌بینی ما این است که در پایان این فصل پیروز نبرد میان پادشاهان و ملکه‌ها را خواهیم دید و یکی از آن‌ها بر روی تخت آهنین خواهد ماند، و البته با یک ضربه مهلک از وایت واکرها، فصل هفتم به پایان می‌رسد و نبرد بزرگ در «رویایی از بهار» (نام کتاب پایانی نغمه یخ و آتش) کلید می‌خورد. همچنین احتمال می‌دهیم که به دنبال سلسله اتفاقاتی دیوار بزرگ شمال فرو بریزد (که در غیر اینصورت واکرها روشی برای وارد شدن به وستروس ندارند. البته در کتاب به روش‌های دیگری اشاره شده است اما خب در سریال هیچ‌گونه پیش‌زمینه‌ای از آن‌ها نداریم و فروریختن دیوار محتمل‌ترین حالت است).

‘ );
w.anetworkParams[ ad.id ] = ad;
d.write( ‘

ad

دسته

تکنولوژی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *