تکنولوژی فکر ، اخبار تکنولوژی ، تکنولوژی روز ، تکنولوژی

با تکنولوژی روز زندگی کنید

Warp-Shift-game-w900.jpg

معرفی بازی Warp Shift؛ هزارتوی جاذبه


برای بازی های اسمارت فون ها، پرداخت مناسب به ایده ها تنها یک طرف قضیه بوده و تا موفقیت همچنان راه است؛ Threes! و ۲۰۴۸ را با هم مقایسه کنید. با وجود اینکه ۲۰۴۸ یک کلون کاملا مشابه از Threes! بود اما نهایت دیدیم ساخته Ketchapp توانست به راحتی Threes! را پشت سر بگذارد.

علت این اتفاق به سیاست قیمت گذاری اپلیکیشن ها و متاسفانه استقبال به نسبت کم دارندگان تلفن های هوشمند [به خصوص اندرویدی ها] از عناوین پولی است. همین مسئله باعث شده تا خیلی از سازندگان، بازی های خود را رایگان روی اندروید عرضه نموده و یا نهایت بعد از چند ماه نسخه مجانی را به دست بازیکن ها برسانند.

اینکه افزایش بازی هایی که از روش سیستم پرداخت درون برنامه برای کسب درآمد استفاده می کنند را خوب یا بد بدانیم به سیاست های توسعه دهنده بستگی دارد اما تاکنون بازی های پولی خوب گوناگونی رایگان شده اند که برای مطلب پیش رو تصمیم گرفتیم تا نگاهی به یکی از بهترین های آن ها بیاندازیم.

Warp Shift که سال ۲۰۱۶ برای سیستم عامل های iOS و اندروید عرضه شد، نزدیک به دو ماه پیش قیمتش از ۲٫۹۹ دلار به ۰ کاهش یافت که البته همین مسئله هم افزایش تقریبا ۱۰ برابری آمار دانلود ساخته دوست داشتنی استودیوی FISHLABS را به همراه داشته است. خوب این از صحبت های ابتدایی؛ حالا بیایید به خود بازی بپردازیم.

Warp Shift داستان دختری کوچک به نام Pi را روایت می کند که در محیطی هزارتو شکل گیر افتاده و حالا باید با استفاده از قدرتش سعی نماید از آنجا فرار کند. شاید ابتدا که دست به تجربه Warp Shift بزنید، گیم پلی آن را الهام گرفته از بقیه عناوین معمایی قلمداد کنید.

اشتباه هم نیست ولی اینجا توسعه دهنده با استفاده از المان هایی توانسته رنگ جذابیت به ساخته اش ببخشد. همانگونه که اسکرین شات ها نشان می دهند، محیط بازی به چندین مربع تقسیم می شود که هر کدام در دیوارهایشان دارای درهایی برای عبور هستند.

حالا باید به گونه ای این اتاق ها را حرکت دهید تا راهی برای رفتن به نقطه پایانی یا همان تلپورت پیدا کنید؛ با کشیدن دست خود به چهار جهت اصلی، مربع ها یک خانه به سمتی که می خواهید حرکت می کنند. جدا از معماهای جذاب و تنوع آن ها در مرحله های بالاتر که نقش مهمی روی ذات سرگرم کننده بازی ایفا می نمایند، نباید اهمیت گرافیک را هم نادیده بگیریم.

محیط ها به زیباترین شکل ممکن طراحی شده و با رنگ بندی زیبای شان یک تجربه جذاب به شما هدیه می دهند. نکته مثبت اینجاست که با رفتن به مرحله های بعدی، نه فقط معماها بلکه منطقه ها هم از دیدگاه ظاهری دچار تغییراتی می شوند.

با وجود اینکه تمام این المان ها در کنار یکدیگر به تنهایی برای جذابیت Warp Shift کفایت می کنند ولی توسعه دهنده برای گیم پلی از یک ایده متفاوت هم استفاده کرده است؛ شخصیت درون خانه ها. برای جا به جایی اتاق ها، گاهی اوقات مجبورید ابتدا جای شخصیت داستان را عوض کنید تا بهترین نتیجه ممکن را به دست بیاورید.

معلوم نیست Warp Shift تا چه زمانی رایگان خواهد بود و با توجه به موفقیت های نسخه مجانی اش، ممکن است توسعه دهنده همان ورژن پولی را روی مارکت ها عرضه نماید. بنابراین پیش از آنکه چنین فرصت خوبی را از دست بدهید، پیشنهاد می کنیم بازی را دانلود کرده و با معماهایش سرگرم شوید.

Warp Shift
  • Warp Shift
  • قیمت: رایگان با پرادخت درون برنامه ای
  • سازنده: Deep Silver
  • سیستم عامل: iOS و اندروید
  • حجم: ۳۴۲ / ۱۸۲ مگابایت
دسته

تکنولوژی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *