تکنولوژی فکر ، اخبار تکنولوژی ، تکنولوژی روز ، تکنولوژی

با تکنولوژی روز زندگی کنید

MV5BNzY1YjU0NzctMDhlNi00MjYxLWJjZTMtODNiYjQ3NGE4MmEyXkEyXkFqcGdeQXVyNDg2MjUxNjM@._V1_SX1777_CR001777833_AL_-610x419.jpg

باکس آفیس: آغاز ۵۶ میلیون دلاری فیلم جنگ برای سیاره میمون‌ها


در باکس آفیس (Box Office) این هفته، فیلم جنگ برای سیاره میمون‌ها (War for the Planet of the Apes) صدرنشین شد.

در هفته‌ای که جنگ برای سیاره میمون‌ها از حد انتظار کمی بیشتر فروخت، فیلم «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» (Spider-Man: Homecoming) با افت ۶۰ درصدی رو به شد و فیلم «بیمار بزرگ» (The Big Sick) فروش مناسبی را تجربه کرد. در این هفته فیلم ترسناک «برفراز آرزو» (Wish Upon) را هم داشتیم که نتوانست به فروش ۶ میلیون دلار دست پیدا کند.

فیلم جنگ برای سیاره میمون‌ها عملکردی شبیه به «ظهور سیاره میمون‌ها» (Planet of the Apes than Dawn) داشت و میانگین ۵۶٫۵ میلیون دلار از ۴,۰۲۲ سالن سینما بدست آورد. در واقع، جنگ برای سیاره میمون‌ها یک میلیون دلار بیشتر از افتتاحیه ظهور در سال ۲۰۱۱ فروخته است اما با فروش ۷۲٫۶ میلیون دلاری فیلم «طلوع سیاره میمون‌ها» (Dawn of the Planet of the Apes) سال ۲۰۱۴ فاصله دارد. در حالی که بودجه جنگ برای سیاره میمون‌ها ۲۰ میلیون دلار کمتر از طلوع است اما فراموش نکنیم که بودجه ظهور ۹۳ میلیون دلار بود. همچنین مخاطبان به این فیلم امتیاز A منفی را اعطا کردند و جالب است بدانید که دو قسمت قبلی هم امتیاز مشابه‌ای دریافت کرده بودند.

اما آیا با این افتتاحیه مشابه، باید انتظار داشته باشیم که جنگ برای سیاره میمون‌ها هم همانند ظهور سیاره میمون‌ها در آمریکا ۱۷۶٫۷ میلیون دلار بفروشد؟ این گونه به نظر نمی‌رسد. سال گذشته، فیلم «پیشتازان فضا به سوی بی‌نهایت» (Star Trek Beyond) نقدهای بسیار خوبی دریافت کرد و همه تماشای این فیلم را به یکدیگر پیشنهاد می‌دادند، اما این فیلم با یک افتتاحیه ۵۹ میلیون دلاری آغاز به کار کرد و در نهایت ۱۶۰ میلیون دلار در آمریکا فروخت. اگر اتفاق عجیبی رخ ندهد، جنگ برای سیاره میمون‌ها حدود ۱۵۰ میلیون دلار در بازار داخلی خواهد فروخت.

در بازار بین المللی، این فیلم میانگین ۴۶ میلیون دلار از ۶۱ بازار بدست آورد. بهترین افتتاحیه فیلم در انگلستان با ۹٫۵ میلیون دلار، روسیه با ۵ میلیون دلار و اسپانیا با ۳٫۴ میلیون دلار بود. طلوع سیاره میمون‌ها در انگلستان ۱۴٫۸ میلیون دلار، در روسیه ۹٫۸ میلیون دلار و در اسپانیا ۴٫۶ میلیون دلار فروخته بود. به نظر می‌رسد که جهان، علاقه‌اش به سیاره میمون‌ها را از دست داده است. در جنگ برای سیاره میمون‌ها بازیگرانی همچون «اندی سرکیس» (Andy Serkis)، «وودی هارلسن» (Woody Harrelson)، «استیو زان» ( Steve Zahn) و «جودی گریر» (Judy Greer) به ایفای نقش می‌پردازند و کارگردانی آن همانند قسمت قبلی، بر عهده «مت ریوز» (Matt Reeves) است.

در جایگاه دوم، فیلم مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه با یک افت ۶۰ درصدی، میانگین ۴۵٫۲ میلیون دلار فروخت تا فروش ۱۰ روز ابتدایی‌اش، بیش از ۲۰۸ میلیون دلار باشد. در بازار بین المللی، مرد عنکبوتی میانگین ۷۲٫۳ میلیون دلار بدست آورد تا فروش‌اش در خارج از آمریکا به ۲۶۱ میلیون دلار و فروش کلی‌اش به ۴۷۰ میلیون دلار برسد. در بین افتتاحیه‌های جدید، این فیلم در فرانسه در صدر گیشه قرار گرفت و ۶ میلیون دلار فروخت و در آلمان ۳٫۷ میلیون دلار بدست آورد و در جایگاه دوم قرار گرفت. این فیلم به زودی در اسپانیا، بلژیک، ژاپن و البته چین روی پرده می‌رود.

انیمیشن «من نفرت انگیز ۳» (Despicable Me 3) سومین هفته اکران‌اش را با میانگین فروش ۱۸٫۹ میلیون دلار پشت سر گذاشت تا فروش داخلی‌اش به ۱۸۸ میلیون دلار برسد. این انیمیشن در بازار بین المللی، مرز فروش ۴۰۰ میلیون دلار را رد کرده است و این هفته، میانگین ۷۱ میلیون دلار از ۶۱ بازار بدست آورد تا فروش کلی‌اش به ۶۱۹٫۴ میلیون دلار برسد.

فیلم «بیبی درایور» (Baby Driver) در سومین هفته اکران‌اش، با یک افت ۳۳ درصدی، میانگین ۸٫۷۵ میلیون دلار فروخت و فروش داخلی‌اش را به ۷۳٫۱ میلیون دلار رساند. بیبی درایور که بودجه ۳۴ میلیون دلاری دارد، تا همین جا هم عملکرد قابل توجهی داشته و به سوددهی خوبی رسیده است. در این فیلم بازیگران مطرحی همچون «انسل الگورت» (Ansel Elgort)، «لیلی جیمز» (Lily James)، «جیمی فاکس» (Jamie Foxx)، «جان هم» (Jon Hamm) و «کوین اسپیسی» (Kevin Spacey) نقش آفرینی می‌کنند.

و در جایگاه پنجم، فیلم بیمار بزرگ از شرکت «لاینزگیت» (Lionsgate) را داریم که این هفته وارد اکران گسترده شد و ۲,۵۹۷ سالن سینما در اختیار گرفت. این فیلم میانگین ۷٫۶ میلیون دلار فروخت تا فروش داخلی‌اش به ۱۶ میلیون دلار برسد. این فیلم که هفته‌های اخیر در بخش اکران محدود روی پرده بود، توانست نظر بسیاری را جلب کند و هر هفته فروش بیشتری داشته باشد، حال باید منتظر ماند و دید که آیا در بخش اکران گسترده هم می‌تواند در هفته‌های آینده موفق عمل کند یا خیر.

«زن شگفت انگیز» (Wonder Woman) این هفته هم موفق بود و کمترین افت ۱۰ فیلم جدول را داشت (۲۹٫۹ درصد). این فیلم در هفتمین هفته اکران‌اش، میانگین ۶٫۹ میلیون دلار فروخت تا فروش‌اش در آمریکا به ۳۸۰ میلیون دلار برسد و در یک قدمی فیلم «محافظان کهکشان» (Guardians of the Galaxy Vol. 2) قرار بگیرد که در آمریکا ۳۸۶٫۵ میلیون دلار فروخته بود. در بازار بین المللی، زن شگفت انگیز میانگین ۳٫۳ میلیون دلار از ۶۱ بازار بدست آورد تا فروش‌ بین المللی‌اش به ۳۸۴٫۲ میلیون دلار و فروش کلی‌اش به ۷۶۵ میلیون دلار برسد. این فیلم در ۲۵ آگوست در کشور ژاپن هم روی پرده خواهد رفت.

در جایگاه هفتم به فیلم برفراز آرزو می‌رسیم که از ۲,۲۵۰ سالن سینما، میانگین ۵٫۶ میلیون دلار بدست آورد. این فیلم از مخاطبان‌اش امتیاز C منفی را دریافت کرد و با توجه به این که چند غول سینمایی هفته آینده وارد گیشه می‌شوند، باید خوش شانس باشد که در جدول باقی بماند و اصلا کسی را جذب کند!

در بخش اکران محدود، فیلم «لیدی مکبث» (Lady Macbeth) در پنج سالن سینما به نمایش در آمد و میانگین ۶۸,۸۱۳ دلار فروخت. فیلم «شعر بی پایان» (Endless Poetry)، اثر جدید «آلخاندرو خودوروفسکی» (Alejandro Jodorowsky) در دو سالن سینما روی پرده رفت و میانگین ۲۸ هزار دلار فروخت.

هفته آینده منتظر اکران چه فیلم‌هایی باشیم؟

هفته آینده بسیار جالب توجه است! نه تنها علاقه‌مندیم که عملکرد فیلم جنگ برای سیاره میمون‌ها در دومین هفته اکران‌اش و مرد عنکبوتی در سومین هفته اکران‌اش را ببینیم، باید شاهد مبارزه آن‌ها با دو فیلم بزرگ دیگر هم باشیم.

«کریستوفر نولان» (Christopher Nolan) بدون شک یکی از محبوب‌‎ترین کارگردانان این روزهای سینماست که با فیلم‌هایی همچون «اینسپشن» (Inception)، «پرستیژ» (The Prestige) و سه‌گانه «شوالیه تاریکی: (The Dark Knight) به یکی از بزرگان آثار بلاک‌باستری تبدیل شده که هم برای مخاطبان عام سینما جایگاه ویژه‌ای دارد و هم مورد احترام مخاطبان خاص است. فیلم «دانکرک» (Dunkirk) اثر حماسی جنگ جهانی دوم جدید نولان است که هفته آینده در بیش از ۳,۶۰۰ سالن سینما به نمایش در می‌آید.

فیلم دانکرک در مورد تخلیه شهری به همین نام در سال ۱۹۴۰ است. این تخلیه، جان هزاران نیروهای متحد را از دست سربازان آلمانی در جنگ جهانی دوم نجات داد. در این فیلم، بازیگرانی همچون «تام هاردی» (Tom Hardy)، «کیلیان مورفی» (Cillian Murphy)، بازیگر برنده اسکار «مارک رایلنس» (Mark Rylance) و «هری استایلز» (Harry Styles) به ایفای نقش می‌پردازند.

در حالی که فروش دانکرک تضمین شده است، فیلم بعدی وضعیت حساسی خواهد داشت. فیلم «والرین و شهر هزار سیاره» (Valerian and the City of a Thousand Planets) اثر بلندپروازانه و علمی تخیلی جدید «لوک بسون» (Luc Besson)، هفته آینده در ۳,۴۰۰ سالن سینما روی پرده می‌رود. این فیلم که اقتباسی از کامیک بوک پرفروشی به همین نام نوشته «پیتر کریستین» و «ژان کلود مزیرز» است؛ دو ستاره نوظهور سینما، «دین دی‌هان» (Dane DeHaan) و «کارا دلوین» (Cara Delevingne) را در نقش‌های اصلی دارد. در کنار دی‌هان و دلوین، بازیگران مشهوری همچون «کلایو اوون» (Clive Owen)، «اتان هاوک» (Ethan Hawke)، «جان گوودمن» (John Goodman) و «ریحانا» (Rihanna) نیز نقش آفرینی می‌کنند.

داستان این فیلم در مورد والرین (دی‌هان) و «لورلین» (کارا دلوین) است، دو مامور مخصوص که برای دولت انسان‌ها در عالم کار می‌کنند، شغل آن‌ها این است که نظم را میان قلمروهای مختلف حفظ کنند (در واقع آن‌ها پلیس فضایی هستند). در این میان، والرین به همکارش لورلین علاقه‌مند شده و دوست دارد رابطه‌شان چیزی بیشتر از یک رابطه کاری و حرفه‌ای باشد اما لورلین هر بار او را رد می‌کند.

جالب است بدانید که شاید این فیلم شبیه آثار تجاری و علمی تخیلی معمول هالیوود به نظر می‌رسد اما کاملا توسط فرانسه ساخته شده و البته گران‌قیمت‌ترین و پرخرج‌ترین فیلم فرانسوی تاریخ نیز به حساب می‌آید. بودجه این فیلم ۱۹۷٫۴۷ میلیون یورو (۲۱۰ میلیون دلار) بوده است که در این روزها حتی هالیوود هم جرات ندارد با این بودجه فیلم بسازد! باید دید آیا این فیلم می‌تواند به موفقیت «لوسی» و «عنصر پنجم» دست یابد یا تبدیل به یک شکست بزرگ خواهد شد.

هفته آینده فیلم کمدی بزرگسالانه «سفر دختران» (Girls Trip) را نیز داریم که در بیش از ۲,۵۰۰ سالن سینما به اکران در می‌آید.

جدول کامل باکس آفیس را در زیر مشاهده کنید:

‘ );
w.anetworkParams[ ad.id ] = ad;
d.write( ‘

ad

دسته

تکنولوژی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *