تکنولوژی فکر ، اخبار تکنولوژی ، تکنولوژی روز ، تکنولوژی

با تکنولوژی روز زندگی کنید

tunecore-believe-digital.jpg

سونی یک شرکت فرانسوی فعال در عرصه موسیقی مستقل را می خرد


سونی قصد دارد شرکت فرانسوی «Believe Digital» که در زمینه انتشار و توزیع موسیقی فعالیت می کند را خریداری نماید. خبرگزاری Nikkei می گوید قرارداد فوق در مراحل پایانی قرار دارد و به سونی کمک خواهد کرد تا جایگاه مستحکم تری را در عرصه موسیقی جهانی کسب کند.

بخش موسیقی سونی (Sony Music Entertainment) قسمت عمده سهام کنونی این شرکت را خریداری خواهد کرد، که یک صندوق سرمایه گذاری در حوزه فناوری اطلاعات را نیز شامل می شود. رقم قرارداد فوق که در سال جاری میلادی نهایی خواهد شد، به ۴۰ الی ۵۰ میلیارد ین، برابر با ۳۵۵ الی ۴۴۴ میلیون دلار می رسد.

شرکت Believe Digital که در سال ۲۰۰۵ تأسیس شد، تقریباً در ۳۰ کشور جهان فعالیت می کند و مالک لیبل آمریکایی TuneCore (ناشر موسیقی سبک ایندی برای سرویس های آنلاین بزرگی همچون اپل) و یک لیبل فرانسوی به شمار می رود. این کمپانی با بیش از ۱۵۰ هزار هنرمند اکثراً مستقل در سرتاسر جهان همکاری داشته و فروش سالانه اش به حدود ۲۵۰ میلیون دلار می رسد.

گفتنیست طی سال های اخیر با قوت گرفتن سرویس های آنلاین، موسیقی ایندی یا مستقل نیز اوج گرفته است. بخش موسیقی سونی اگرچه با چهره های مشهور موسیقی جهان همکاری دارد، اما در کنار آنها هنرمندان مستقل را نیز معرفی می کند و به همین دلیل، تصاحب Believe Digital می تواند به آنها در این حوزه کمک شایانی نماید.

لازم به ذکر است بخش موسیقی سونی در سال مالی ۲۰۱۶ توانست ۷۵٫۸ میلیارد ین برابر با ۶۷۰ میلیون دلار سود عملیاتی را نصیب این کمپانی نماید که حدود ۲۶ درصد کل سود سونی را شامل می شود. این شرکت با تکیه بر پایگاه مشتریان خود، تمرکزش را روی افزایش سودآوری و ارائه محتوای متنوع تر قرار داده است.

دسته

تکنولوژی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *